הלו דורית

ניר דרום

“העצב הגדול שחשתי לאחר מות אמי ממחלה ממושכת, הוביל אותי לכתיבת הספר. הכתיבה איפשרה לי להתמודד עם הכאב שחשתי באותה התקופה, שכן בזמן הכתיבה, היו אלה דמויות הספר שניסו להתגבר על מות אדם קרוב. לאורך הכתיבה, בעזרתן של הדמויות, הצער שחשתי הלך והתעמעם”

ניר דרום במוזיאון המטרופוליטן בניו יורק, ליד ציורו של דייגו ולסקס – "חואן דה פארחה". המוזיאון והתמונה הם חלק חשוב מעלילת הספר

ניר דרום, יליד ירושלים, הוא בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. עבד שנתיים בעיצוב לטלוויזיה בניו יורק, וב-11 בספטמבר 2001 נסע באחת הרכבות שנכנסו למנהטן וחזה מקרוב בנפילת מגדלי התאומים. בעשור האחרון הוא עובד בתל אביב כמעצב גרפי וכמרצה לעיצוב אינטראקטיבי. בין השאר, עיצב עשרות עטיפות ספרים. נשוי לנעמי, ואב לאוּרי, בן ומיקה.

איך נולד הספר?

העצב הגדול שחשתי לאחר מות אמי ממחלה ממושכת הוביל אותי לכתיבת הספר. הכתיבה אפשרה לי להתמודד עם הכאב שחשתי באותה התקופה, שכן בזמן הכתיבה, היו אלה דמויות הספר שניסו להתגבר על מות אדם קרוב. לאורך הכתיבה, בעזרתן של הדמויות, הצער שחשתי הלך והתעמעם.

איך זה לכתוב? קשה? קל? It's complicated?

את חלקו הגדול והמשמעותי של הספר כתבתי במשך ארבעה חודשים. למרות שהתהליך דרש ריכוז והתמדה, הכתיבה עצמה זרמה בקלות מפתיעה, ולמעשה הפכה לחלק של היום שאליו ציפיתי בהתרגשות.

איך חגגת וציינת את פרסום הספר?

מעבר לכך שאשתי, ילדיי ואני הרמנו גביעי גלידה לציון המאורע, בשבועות שאחרי השקת הספר חברים ומכרים (קרובים ורחוקים) שלחו לי תמונות שלהם קוראים אותו, מה שנתן תחושה של מסיבת השקה בלתי נגמרת.

אלו דברים מפתיעים קרו בעקבות פרסום הספר?

הדבר שהכי הפתיע ושימח אותי היו הודעות התודה הנרגשות מקוראים וקוראות בפייסבוק. היכולת לתקשר עם מחבר של ספר אהוב ולהודות לו בצורה ישירה ומידית על חוויית הקריאה מתגמלת לשני הצדדים. הפתעה נוספת הייתה פנייה מבמאי מפורסם שרצה להפוך את הספר לסרט.

איזה ספר מונח ליד המיטה שלך, ולמה דווקא הוא?

הספרים ליד מיטתי מתחלפים בקצב די מהיר. אם אני מצליח להתפנות מקריאת ספרי "הפוני הקטן שלי" לבתי הקטנה, אני קורא את "לבד על מאדים" של אנדי וייר.

הלו דורית

על הספר

הגיבורה שנתנה לספר הלו דורית את שמו היא נערה בת 14 שאיבדה את אביה באסון התאומים. הזמרת האהובה על דורית היא דולי פרטון, ובעזרתה היא מתמודדת עם הקשיים בחייה. קיץ אחד מגלה דורית שאמה שיקרה לה בקשר לנסיבות מותו של אביה. בעידודה של דולי פרטון, שמשמשת לה חברה דמיונית, היא יוצאת למסע לפתרון התעלומה שהובילה למותו של האב. ההרפתקה הופכת למסע התבגרות ומציאת אהבה, לדורית ולשאר הדמויות הצבעוניות שמלוות אותה.

כנרת, זמורה ביתן, דביר – מוציאים לאור בע"מ